неділя, 15 січня 2012 р.

Як створити блог. Де завести?

Зацікавилися блогами і блогуванням. Тоді ця стаття для Вас. Як показує власний досвід переважно більшість блогерів проходять наступну еволюцію:

  1. виникає бажання щось написати і розмістити де небуть
  2. виникає бажання створити повноцінний блог з власним інтерфейсом та інтернет адресою
  3. виникає бажання заробити на блозі


Якщо ви просто хочете писати статті не переживати про оформлення вашого блогу, то тут вибір доволі обширний, багато сайтів запрошують авторів до співпраці заради наповнення власного вмісту і навіть блогери практикують таке, оскільки самому писати статті і розкручувати блог доволі трудомістка задачі. Можна завести блог наприклад на Живому журналі (http://www.livejournal.com). Якщо ви цікавитися політикою можна писати на (http://politiko.ua).   Але рано чи пізно, ви скоріше за все задумаєтеся створити повноцінний блог із своїм оформлення, або ж навіть з метою заробітку. Тут уже потрібно більш серйозніше підійти до справи. І тут у вас два шляхи:

1) безкоштовний блог
2) платний блог

Другий варіант дає найбільшу свободу, але одночасно і найбільш трудомістий. Ви наприклад можете створити повністю блог з нуля придбавши місце на котромусь сервері та інтернет адресу, потім або написати його самому або використати якусь із популярних систем керування вмістом (CMS) з готовими шаблонами (Wordpress, Joomla, Drupal ). Якщо вам звичайно це не лякає і вам не шкода 400-500 грн в рік, то вперед. Але здебільшого викинути таку суму зразу ж шкода. Цей варіант найбільш прийнятний для досвідчених блогерів і коли ви впевнені, що Ваш блог приноситиме відчутну користь Вам. Існують і доволі непогані сервіси платних блогів за невелику ціну. Проте, якщо ви просто хочете спробувати вести свій блог, то можна обійтися цілком і безплатними сервісами.

В інтернеті ви зустрінете чимало статей з розповідями як створити блог на конкретному ресурсі. Проте, чимало таких статей часто пишуть власники цих же самих місць, з метою приваблення потенційних клієнтів. Крім того здебільшого при створені блогу перед вами ставлять певну вимогу, наприклад, що на ваших блогах буде обов'язкова реклама або прийдеться платити за певні додаткові можливості. Особливо такі обмеження стають відчутні при спробі заробити на власному блозі. Тому при вибору місця розміщення вашого блогу зверніть увагу на обмеження, платні послуги і чи маєте ви доступ до початкового коду сторінки або чи ви хоча б можете запускати ДжаваСкрипти і в яких місцях їх розміщувати.  Адже при розміщенні реклами, наприклад, від Google AdSense вам прийдеться розміщувати невеликий JavaScript у місці появи рекламного банера.  Інколи Вас можуть і не попереджувати про певні обмеження, проте після написання кількох дописів ви можете виявити ці обмеження.  В такому випадку сміло заводьте блог на іншому ресурсі. Буде дуже школа, коли ви потратите кілька місяців, розкрутити власний блог до пів тисячі відвідувань в день, вирішите монетизувати свій блог, а тоді виявиться, що вам бракує вільного місця для нових дописів, або ви не можете розмістити рекламу і за це потрібно платити. Сам на власній шкурі пережив таке..

Випробувавши кілька безкоштовних місць для ведення блогу, можу заявити, що найкращими для цього є wordpress.com та blogger.com.  Щоправда на wordpress.com заборонено розміщувати рекламу при безплатному сервісі. Проте там практично відсутні обмеження, плюс ви освоїте можлиовсті однієї з найпотужніших систем керування вмістом Wordpress, яку можна окремо поставити на власному хостінгу і плюс якої велика кількість готових шаблонів сайтів. Тому для тих хто не планує заробляти на блозі, це найкращий варіант. Особливо для інформаційних ресурсів.

Другий варіант - blogger.com від компанії google, поступається wordpress.com в плані зручності. Проте великим плюсом є можливості встановлення реклами, наявність шаблонів хоч і не такої кількості як на wordpress, проте їх можна налаштувати під власні смаки і головне є доступ до початкового коду і можливість запускання JavaScript, відсутні чужі рекламні банери. Для першого блогу для заробітку доволі хороший варіант, де ви зможите освоїти усі аспекти блогінгу від створення до розкрутки і монетизації.

В наступній статті я розкажу як створити і налаштувати блог на blogger.com.